CAD pro elektroinstalace
Příklad 2 - větší sítě
Stejným postupem je možné zpracovat větší sítě jako je ta zobrazená níže:
U většího počtu okruhů je nutná dobrá organizace jejich vizuálního připojení k hlavnímu rozvaděči tak, aby vedení byla přehledná a umožňovala kontrolu v případě potřeby.

Dále je nutné věnovat pozornost těmto detailům:
- Vedení musí začínat z připojeného bodu rozvaděče (je vhodné použít úchop „Bod“) a jít samostatnou cestou bez společných segmentů s jiným vedením.
- Vedení mezi rozvaděči začínají v přípojném bodu hlavního rozvaděče a končí v přípojném bodě podružného rozvaděče. Výjimkou je pouze přívodní vedení k hlavnímu rozvaděči, které začíná symbolem počátku sítě.
- Přístroje se připojují horizontálním segmentem vedení z přípojného bodu. Přípojným bodem by neměl procházet vertikální segment vedení.
- DXF/DWG schémata rozvaděčů jsou generována ve Výpočetním modulu.
- Mimo rozvaděčů by měl být k přípojnému bodu přístroje přiveden vždy pouze jeden segment vedení. Aplikace zobrazí chybové hlášení „Neplatný symbol“, pokud v přístroji bude končit dva nebo více kabelů.
Poznámky:
1. Parametry kreslících příkazů jsou definovány v souboru „Autofine.ini“ v adresáři C:\FINE14_ELEC\FINE\).
2. Pokud budete chtít kreslit například datové sítě bez nároku na výpočty, přepněte v kreslícím prostředí aplikaci pomocí menu AutoNET > Vyberte aplikaci > Sítě. Výhodu této aplikace je také nezávislá správa hladin.
< Jednoduchý příklad - část 2. | Výpočetní modul ve FineELEC >